1. Stanovništvo
  2.  »
  3. Posao
  4.  » Oglas za posao – SARADNIK ZA PRINUDNU NAPLATU
Oglas za posao – SARADNIK ZA PRINUDNU NAPLATU

Mjesto rada

Banja Luka

Broj izvršilaca

1

Sektor

Sektor za platne sisteme i podršku poslovanju
Opis radnog mjesta

Opis poslova:

  • Prati i primjenjuje zakonsku regulativu vezano za platni promet;
  • Prati i kontroliše SWIFT pravila Centralne banke za rad u RTGS i GIRO kliringu;
  • Izvršava poslove prinudne naplate po ispostavljenim nalozima od strane nadležnih institucija i ostalih povjerilaca pravnih lica;
  • Izrađuje dopise i izvještaje prema eksternim institucijama i internim korisnicima;
  • Prati blokade i rješava reklamacije na nivou Banke;
  • Radi na poslovima obračuna zatezne kamate, praćenju stanja i ažuriranju naplate;
  • Prati klijente koji su u procesu stečaja i likvidacije;
  • Vodi evidenciju o redoslijedu plaćanja i izvršava osnove za prinudnu naplatu;
  • Obavještava institucije o izvršenju rješenja;
  • Vrši evidentiranje tarifa i naknada za klijente sa specijalnim ugovorima;
  • Pravi izvještaje internog i eksternog karaktera iz djelokruga rada;
  • Prati primjenu politika i procedura i koordiniše rad po filijalama;
  • Sarađuje sa nadležnim institucijama i priprema izvještaje prema istim;
  • Organizuje i vodi obuku zaposlenih u saradnji sa drugim organizacionim dijelovima;
  • Primjenjuje politike, procedure, zakonske propise i odluke organa Banke, a sve iz djelokruga svoga posla;
  • Obavlja i druge poslove iz djelokruga rada organizacionog dijela, po nalogu neposrednog rukovodioca;
  • Odgovara za čuvanje poslovne tajne i zaštitu ličnih podataka.
Potrebne kvalifikacije

Potrebna stručna sprema:

VSS/VŠS – Ekonomski fakultet/Pravni fakultet/ Viša škola ekonomskog ili pravnog smjera

Potrebno radno iskustvo:

Prednost imaju kandidati sa iskustvom na istim ili sličnim poslovima

Kandidati pored navedenih uslova moraju da ispunjavaju i opšte uslove predviđene zakonom.

Dodatne vještine

Posebni uslovi:

  • Poznavanje rada na računaru.
  • Poznavanje engleskog jezika
  • Sistematičnost, pouzdanost, tačnost, timski rad.
Rok za prijave

Prijave na oglas dostavljaju se zaključno sa 24.12. 2023. godine.

Uz prijavu, kandidati su dužni dostaviti i svoju biografiju.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.

Banka će o rezultatima oglasa obavijestiti samo kandidate koji uđu u uži izbor.

Sa kandidatima koji ispunjavaju uslove biće obavljen razgovor uz mogućnost testiranja.

Prijave na oglas se dostavljaju na e-mail kadrovska@nlb-rs.ba

Prijavu možete poslati na Email:
kadrovska@nlb-rs.ba